20131105

Selam!
Bu sıralar çok değiştiğimi hissediyorum. Çok düşünüyorum, okuyorum, sürekli bir şeyler keşfediyorum. Kendi hislerime, kararlarıma ve değerlerime bağlı kalmam gerektiğini öğrendim mesela. Kim ne derse desin. Bağlıydım aslında her zaman, ama artık daha sıkı sarılacağım. Çünkü eğer bağlı olmazsan, bazen daha kolay olacağı için vazgeçersen onlar senin değerlerin değil, hobilerin olur sadece. ve ben böyle olsun istemiyorum. O yüzden onları koruyup savunmaya karar verdim. O yüzden güçlü olmam gerekiyor, herkesin olması gerek. Zamanla daha da kolaylaşıyor ama güçlü olması, biliyorum. Sanki kendi yoluma daha yeni girmişim gibi hissediyorum. Hep olmak istediğim yola.. Değişeceğim yine de tabii ki zamanla, herkes değişir. Hep iyiye doğru değişmek istiyorum ama.
Bilmiyorum, çok umutluyum. gelecekten. Sanki hayatıma çok iyi insanlar girecekmiş gibi. gibi de değil aslında. girecekler. Bekliyorum sadece. Zaten bir yerde takılıp kalırsan, şimdiyi göremiyorsun. Ben göremedim hiçbir zaman. İlkokul, ortaokul ve lise günlüklerimden de anladığım gibi hep takıldım bir yerlerde. Geçmişi çok sevdim çünkü. eskiden en yakın arkadaşlar olup da artık olmadığımız tüm arkadaşlarımı mesela. çok var çünkü onlardan. hep onlara takıldım, niye artık hayatımda olmadıklarına üzülüp yeni kimseyi göremedim. Bugüne bir türlü yetişemedim hiçbir zaman. Ama şimdi yetişmişim gibi hissediyorum. Geçmişteki kimsenin hayatımı etkilemesine izin vermemeye karar verdim. Çünkü zaten yoklar ki hayatımda. niye içimde dursunlar. Sadece buna karar verdiğim zaman bile kendimi çok iyi hissetmiştim. Şimdi uygulayabildiğimi görüyorum her gün. En son birkaç ay öncedeydim. Şimdi burdayım. Hayatıma girecek yeni ve mükemmel insanları, olayları, anları bekliyorum. O yüzden çok umutluyum.
Çok fazla şey yapmak istiyorum bir de. O kadar çok hayalim var ki her zamanki gibi. Onlara ulaşmak için bir şeyler yapıyorum ama artık. Dürüst oluyorum bir kere, kendime ve etrafımdakilere. Ne yapmak istediğimi söylüyorum. Yapamam belki diye içime atmıyorum. Başarısızlık kaygısı vardı hep bende. İyi bir şey olduğunu düşünüyordum bu kaygının. hep başarılı olmamı sağlıyor filan. Ama sonra okulum uzadı ve salak gibi kötü bir dönem geçirdim. Çünkü kendimi hiç bu kadar başarısız hissetmemiştim. Şimdi düşünüyorum da, evet uzadı. şu anda hala okula gidiyorum. Ama hayatımın o kadar küçük bir bölümü ki. o kadar önemsiz ki. başarısız oldum ama hiçbir şey değişmedi. O yüzden artık hayallerimin gerçekleşmemesinden korkmuyorum. Belki başarısız olabilirim diye denemekten korkmuyorum. Bir yere yazıp her gün bu hayallerim için bir şey yapmak istiyorum. Daha bunu pek uygulayamadım aslında hahah ama bunda da kararlıyım.
Oldukça kısa bir sürede ve aniden, aklımda hiç böyle şeyler yokken bu kararları verdim. Belki herkes geçiyordur böyle bir dönemden. Belki bazılarının tüm hayatına yayılıyordur bu tip kararlar, farketmiyorlardır bile, bilmiyorum. Ama burayı okuyup da birazcık kendileri hakkında düşünenler varsa diye yazıyorum. Korkmayın, dürüst olun, istediklerinizi belirleyin, peşinden koşun. ne kadar uzağa gidebileceğinizi görün. ne bileyim o kadar özgürüz ki. kimse için bir şeyinizi değiştirmek zorunda değilsiniz. bir şeylerden vazgeçmek zorunda değilsiniz. herkes olduğu gibi çok güzel. istediğiniz yere gidin, istediğiniz gibi giyinin, istediğiniz gibi biri olun. kararlar verin ve en önemlisi bunlara bağlı kalın. zamanla daha kolay olacak zaten. kendinizi kötü hissettiren hiçbir şeyi hayatınızda tutmayın. o sizin hayatınız. iyi bakın.

Hiç yorum yok: