20120104

dün sustum.

Tüm sene beyazlı bulutların hiç gitmediği bi yere gelmişim. Genova'nın evleri çok da rengarenk değilmiş; ama hiç kapanmayan bir havası varmış. O yüzden gökyüzünde hep en sevdiğim bulutlardan var. Çok bahar havalı bi yere gelmişim. Burası çok bahar havalı olduğu için yılbaşına nasıl girdiğimi bilemedim. Çünkü ben her Aralık çok heyecanlanırım. Hava soğudukça kar yağar, kar yağdığında yılbaşı gelir, bu yüzden ben her Aralık heyecanlanırım. Ama bu sene, tarihe bi baktım, vay anasını 29 Aralık olmuş dedim. Çok şaşırdım. Çünkü henüz heyecanlanmaya başlamamıştım. Çünkü gerçekten her yer çok bahar havalıydı. O yüzden bu seneye üşümeden girdim. En sevdiğim bulutlardan vardı hala. Zaten ya bulutlar, ya elmalar. Burda hem en sevdiğim bulutlardan var, hem de tam pamuk prenses'in ısırmak isteyeceği türden elmalar var. Bazen ev arkadaşlarım benim elmalarımı yiyor. Bazen de yoğurtlarımı yiyor. Yoğurtlarımı yiyince o kadar kızmıyorum; ama elmalarım... Onları gerçekten çok seviyorum. Ev arkadaşlarım yemesin diye hızlı hızlı yiyorum. Elmaları hızlı hızlı yemek güzel oluyor. Bulutlar yense bulutları da hızlı hızlı yerdim. Çünkü bulutları da çok seviyorum. Burda bulutlar hiç gitmiyor. O yüzden burayı da seviyorum. Sokaklar çok dar ama. Böyle kıvrıla kıvrıla gidiyor. Aynı patikalar gibi. Kırmızı Başlıklı Kız burda yaşıyormuş deseler inanırım. Çünkü her yer onun büyükannesine giden yollara benziyor. Gökyüzü bu dar sokaklardan zor gözüküyor. Ayrıca dar sokaklar tehlikeli. Hep tehlikeli insanlar dolaşıyor. Kurt da çıksa çıksa buralardan çıkardı zaten. Zorla bileğime bileklik takmak isteyen kocaman adamlarla dolu. Bazıları da yoldan geçenlere çelme takıyor. Gerçekten. Ayrıca pencerelere hep çamaşırlarını asıyorlar. Ya üstümüze düşerse?!?! Bunu hiç düşünmüyorlar. Dar sokaklar hem tehlikeli hem de gökyüzü zor gözüküyor. Gökyüzünün çok gözüktüğü yerlerde bulutlar da çok oluyor. O yüzden dar sokaklara çok gitmiyorum. Bi keresinde dar sokaklarda Murat'la yürüyorduk, sonra Murat bugün Türkiye'ye döndü. Bi daha gelmeyecek. Herkesin erasmus'u bitmeye başladı. O yüzden ben dün sustum. Çünkü kimsenin gitmesini istemiyorum. Şilili arkadaşlarım gidince çok üzülücem. Çünkü benim Şili'ye gitmeme imkan yok. Ama onlar çok iyi kalpli. İyi kalpli olmayan erasmus arkadaşım Burçin'le aynı okuldayız. Ama iyi kalpli olan Şilili arkadaşlarımla ayrı yarım kürelerdeyiz. O yüzden dün çok sustum. Herkes Murat gibi gidecek. Bi tek biz kalıcaz. Neyse ki Genova'dayız ki bulutlar hep burda. Ve elma, elma her mevsim çıkan bir meyve.

3 yorum:

Kısaca Fd dedi ki...

şirin.

colordeaf dedi ki...

GöğeBakmaDurağı amacına hizmet etmek için Cenova'dan daha iyi bir yerde olamazdı sanırım. Bulutlar,renkli binalar ve hatta elmalar ay ışığında çok güzel görünüyor olmalı. Ve hatta sen bütün bunları fotoğraflayıp bir dahaki yazın ile birlikte buraya koymalısın, ben de burada bir dahaki yazını sabırsızlıkla beklemeliyim :)

birtutammavi dedi ki...

Merhaba, o zaman tamam!! Bi dahaki yazımda Genova'nın güzelli, bulutlu, renkli binalı ve dar sokaklı fotoğraflarını koyayım! :)